GODKA GÓROLSKA przeniesiona do archiwum prywatnego celem ochrony praw autorskich i późniejszego druku.

Moje propozycje do rozważania dzisiejszego fragmentu z Ewangelii:

           

   Dobry nauczyciel – kiedy przychodzi i upomina klasę, że słabo napisała sprawdzian, to nie po to, aby ich „wypałować” na koniec roku, ale by się mogli nauczyć.

 Dobry dyrektor szkoły – kiedy upomina klasę za złe zachowanie, to nie po to, że chce ich wyrzucić ze szkoły, lecz by się poprawili.

   Wizyta „na dywaniku” i dobrego szefa nie musi być dla pracownika źródłem buntu, ale początkiem rozwoju i zmiany na lepsze.

 W tym sensie właśnie Pan Jezus przychodzi na świat i daje swoje przykazania i Ewangelię, aby jej przestrzegać i nią żyć!

  A co znaczy owo „a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego”. Nie za mocno to powiedział Jezus?

A czy ktoś może sobie zbudować niebo sam na własną rękę? Czy jest jakieś inne niebo niż to, które daje Bóg?

 © ks. Wojciech Pal

*  *  *

 

Dzisiaj  rozważamy fragment z Ewangelii według św. Jana [J 3, 16 – 18]:

           

Jezus powiedział do Nikodema:

«Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego».

 

Ksiądz Wojciech Pal - góralMoja gwara jest raczej intuicyjna. Raczej ze słyszenia, z dzieciństwa - niż ze słowników i opowiastek. Raczej beskidzka - niż podhalańska.

Podziel się:
Więcej…

Liczba odwiedzin:

© 2009-2024 by GPIUTMD

Na górę strony