UWAGA!!!: Wracają nagrania - możliwość posłuchania kazań [podcasty i YouTube]- informacje na dole artykułu! Miłego! :) 

GODKA GÓROLSKA przeniesiona do archiwum prywatnego celem ochrony praw autorskich i późniejszego druku.

 *  *  *

 Moje propozycje do rozważania dzisiejszego fragmentu z Ewangelii:

 

W dzisiejszej Ewangelii dostrzega dwie trójki. Trzy wskazówki i wynikające z nich trzy ostrzeżenia.

WSKAZÓWKI:

  1. Pobądź sam z tym, co dostałeś od Boga.
  2. POMYŚL. Pomyśl, co zrobił dla Ciebie Bóg, kiedy Ci to dał. Pomyśl także, co Ty możesz dać Bogu?
  3. PODZIĘKUJ. Podziękuj Bogu, za dar, ale i za możliwość rozmowy z Nim.

 PRZESTROGI:

  1. Jeśli nie pobędziesz sam z tym, co się wydarzyło między Tobą a Bogiem, jeśli wystrzelisz od razu do ludzi – to zapomnisz… o sobie. Bóg – kiedy Ci coś daje, kiedy Ci coś mówi – zmienia Twoją odpowiedź na pytanie „kim jestem?”
  2. Jeśli od razu pójdziesz do ludzi – może to grozi tym, że nie będziesz miał własnego zdania ani punktu widzenia na to, co się dzieje. Jeśli nie zastanowisz się, nie porozmawiasz z Bogiem - to będziesz musiał bazować na opinii innych…
  3. Podziękowanie jest ważne, żeby nie było sceny z dzieciństwa: dostajesz – zabierasz – i od razu biegniesz do siebie. Kiedy nie dziękujemy Bogu, to nie tylko brak w nas zauważenia Tego, kto nam dał, ale możemy też… przeszkodzić Bogu. Bo Bóg oprócz daru daje nam też wskazówki: jak go właściwie używać!

 © ks. Wojciech Pal

*  *  *

 Dzisiaj  rozważamy fragment z Ewangelii według św. Marka [Mk 1,40-45]:

 Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go: «Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić». A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: «Chcę, bądź oczyszczony!» Zaraz trąd go opuścił, i został oczyszczony.

Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: «Bacz, abyś nikomu nic nie mówił, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich».

Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.

*  *  *

ZAPRASZAM DO POSŁUCHANIA w formie PODCASTÓW: https://anchor.fm/wojciech-pal
A także na kanale YouTube:

 

 

 JUŻ NIEBAWEM!

 

Ksiądz Wojciech Pal - góralMoja gwara jest raczej intuicyjna. Raczej ze słyszenia, z dzieciństwa - niż ze słowników i opowiastek. Raczej beskidzka - niż podhalańska.

Podziel się:
Więcej…

Liczba odwiedzin:

© 2009-2024 by GPIUTMD

Na górę strony