Zapraszam do posłuchania tutaj: https://anchor.fm/wojciech-pal

 Oraz tutaj:  

GODKA GÓROLSKA przeniesiona do archiwum prywatnego celem ochrony praw autorskich i późniejszego druku.

 *  *  *

 Moje propozycje do rozważania dzisiejszego fragmentu z Ewangelii:

 

Kiedy się patrzy na kochające się małżeństwo – to jedyne, co chce się robić, to zachwycać ich miłością! Nie ma potrzeby analizować: kto kogo bardziej, komu na kim bardziej, kto kogo mocniej, kto komu więcej. Miłość taka już jest, że prawdziwa – zaprasza do zachwytu, a nie analizy!

Podobnie kochająca się rodzina. Gdy widać tam miłość, jedność, wsparcie, bycie razem – to nie ma potrzeby rysować rozkładu sił, wektorów zaangażowania i punktów stycznych zaufania. Miłość taka już jest, że buduje i scala, a nie tylko podkleja i protezuje naprędce.

Tak samo jest z Bogiem w Trójcy Jedynym! Tajemnica Trójcy Świętej – wewnętrznego życia Boga: tego, co się dzieje między Ojcem-Synem-i-Duchem Świętym – zaprasza do zachwytu, a nie analizy.

Nie analizuj Boga – bo Go nie ogarniesz!

Kochaj Boga – jak w rodzinie!

Ucz się Boga – jak dziecko rodziców.

Naśladuj Boga – masz najlepszy wzór na świecie!

To najprostsze i najtrudniejsze zarazem zadanie: być na obraz i podobieństwo Boga Trójjedynego!

© ks. Wojciech Pal

*  *  *

 Dzisiaj  rozważamy fragment z Ewangelii według św. Mateusza [Mt 28, 16-20]:

 Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:

«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

Ksiądz Wojciech Pal - góralMoja gwara jest raczej intuicyjna. Raczej ze słyszenia, z dzieciństwa - niż ze słowników i opowiastek. Raczej beskidzka - niż podhalańska.

Podziel się:
Więcej…

Liczba odwiedzin:

© 2009-2024 by GPIUTMD

Na górę strony