Zapraszam do posłuchania tutaj: https://anchor.fm/wojciech-pal

 Oraz tutaj:  

GODKA GÓROLSKA przeniesiona do archiwum prywatnego celem ochrony praw autorskich i późniejszego druku.

 *  *  *

 Moje propozycje do rozważania dzisiejszego fragmentu z Ewangelii:

 

Mają iść i głosić. A gdzie zaplecze logistyczne? Gdzie nocleg? Skąd fundusze? Jaka w ogóle trasa? Jaki plan?!

Czyżby Jezus był kiepskim strategiem?

Ależ skąd! Jezus jest niesamowicie konsekwentny. Ten fragment – moim zdaniem – trzeba czytać razem z przypowieścią o siewcy. Siewca także nie idzie na pole i nie oznacza chorągiewkami grudek ziemi, pomiędzy które wrzuci ziarenko. Nie zastanawia się, czy rzucać ziarno od lewej do prawej, czy odwrotnie? Po prostu idzie i sieje na potencjalnie przygotowany grunt. A gdy wyrośnie – zbiera tam, gdzie wyrosło. I tyle.

 © ks. Wojciech Pal

*  *  *

 Dzisiaj  rozważamy fragment z Ewangelii według św. Marka [Mk 6,7-13]:

 Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien!»

I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich!»

Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Ksiądz Wojciech Pal - góralMoja gwara jest raczej intuicyjna. Raczej ze słyszenia, z dzieciństwa - niż ze słowników i opowiastek. Raczej beskidzka - niż podhalańska.

Podziel się:
Więcej…

Liczba odwiedzin:

© 2009-2023 by GPIUTMD

Na górę strony