Kochana Święta Rodzino!

 

Mam na imię Kasia. Wczoraj moja babcia opowiedziała mi historię o Waszej ucieczce do Egiptu, kiedy niedobry król chciał zabić Dziecko – Pana Jezusa. Wiem, że to było bardzo dawno temu, ale modliłam się wieczorem, żeby się Wam udało uciec. Babcia mówiła, że Wam się udało! To dobrze, Panie Jezu, że im uciekłeś: podziękuj temu Aniołowi, co Was poprowadził. To dobrze, że uciekliście, bo nie byłoby wtedy przecież Wielkanocy!

Panie Jezu, płakałam wczoraj długo… Bo widzisz: moja Rodzina nie jest taka szczęśliwa… Tatuś z Mamusią kłócą się i nie mają dla mnie czasu… A przedwczoraj powiedzieli mi, że mnie nie kochają i wcale mnie nie chcieli – po co w ogóle przyszłam na ten świat…

Panie Jezu, pamiętasz, jak kiedyś mówili mi, że jestem ich słoneczkiem, że jestem ich radością? Pamiętasz, jak kiedyś się kochali? Proszę Cię, spraw, żeby znów tak było! Ja nie chcę ich stracić! Babcia mówiła, że Tatuś nie będzie już chyba mieszkał z nami… Ja tak nie chcę, Panie Jezu!

Maryjo, Mamusiu Pana Jezusa, proszę Cię, pomóż mojej Mamusi, żeby mogła się dogadać z Tatusiem! Żeby znowu się całowali i siedzieli razem na kanapie przytuleni… Ty wiesz, jak bardzo lubiłam wskakiwać im wtedy na kolana i przytulać się do nich… i żeby znów razem splatali mi warkocze…

Święty Józefie, Ty się opiekowałeś Panem Jezusem, kiedy był mały. Proszę Cię, pomóż mojemu Tatusiowi, żeby miał siłę uciec przed tym złym królem, co chce go od nas zabrać! Ja nie chcę, żeby Tatuś mieszkał gdzie indziej! Chcę z nim znowu wychodzić na spacery i żeby mnie nosił na barana po lesie!

Panie Jezu, poślij do nas swego Aniołka! Proszę…

Ja się będę modliła, obiecuję!

Acha! Babcia powiedziała, że pójdziemy do kościoła odwiedzić Cię w stajence. Cieszę się i mam nadzieję, że nie będziesz wtedy spał, bo mam Ci tyle do powiedzenia!

To na razie się trzymaj! Papa!

Twoja Kasia

© ks. Wojciech Pal [2006l]

Podziel się:
Podziel się:

Ksiądz Wojciech Pal - góralMoja gwara jest raczej intuicyjna. Raczej ze słyszenia, z dzieciństwa - niż ze słowników i opowiastek. Raczej beskidzka - niż podhalańska.

Podziel się:
Więcej…

Liczba odwiedzin:

© 2009-2023 by GPIUTMD

Na górę strony