GODKA GÓROLSKA przeniesiona do archiwum prywatnego celem ochrony praw autorskich i późniejszego druku.

*  *  *

 

Moje propozycje do rozważania dzisiejszego fragmentu z Ewangelii:

           

Czy Adam i Ewa byli w sobie zakochani? Pewnie!

Ale jeszcze bardziej byli zakochani w Bogu! Od pierwszego wejrzenia! Nie jak człowiek w człowieku – ale jak człowiek w Bogu. Jak stworzenie w Stwórcy – całym sobą.

I o to idzie Jezusowi: aby zobaczyć, tę różnicę: że miłość do Boga nie jest „jedną z wielu” – ale pierwszą i podstawową.

Kochać Boga to nie zauroczenie ani przelotny romans. To miłość totalna. Ale co to znaczy – każdy musi sobie przeżyć to sam.

Małżonkowie ślubują sobie miłość aż do śmierci. Miłość Bogu wybiera się na wieczność!

 

 

© ks. Wojciech Pal

*  *  *

 

Dzisiaj  rozważamy fragment z Ewangelii według św. Mateusza [Mt 10,37-42]:

           

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.

Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.

Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody».

 

Ksiądz Wojciech Pal - góralMoja gwara jest raczej intuicyjna. Raczej ze słyszenia, z dzieciństwa - niż ze słowników i opowiastek. Raczej beskidzka - niż podhalańska.

Podziel się:
Więcej…

Liczba odwiedzin:

© 2009-2023 by GPIUTMD

Na górę strony