Zapraszam do posłuchania tutaj: https://anchor.fm/wojciech-pal

 Oraz tutaj:  

GODKA GÓROLSKA przeniesiona do archiwum prywatnego celem ochrony praw autorskich i późniejszego druku.

 

 *  *  *

 Moje propozycje do rozważania dzisiejszego fragmentu z Ewangelii:

 Tak sobie myślę, że ta reakcja Janka Chrzciciela na Jezusa jest nie lada wyzwaniem! Taki brzdąc, pół-roczny, jeszcze nienarodzony – a tak nam podniósł poprzeczkę!

Żeby tak się ucieszyć, żeby tak się rozradować – kiedy przyjmiesz Jezusa w Komunii Świętej, kiedy spotkasz się z Nim czytając Ewangelię, kiedy rozmawiasz z Nim w modlitwie!

W zasadzie po przyjęciu Komunii Świętej, to powinno być w kościołach głośniej niż na niejednym stadionie piłkarskim po zdobyciu zwycięskiego gola w ostatniej sekundzie meczu! Większe emocje i radość, niż po pobiciu rekordu świata przez ulubionego lekkoatletę! A nam na twarzy powinno malować się większe szczęście, niż tym sportowcom stojącym z medalem na szyi na najwyższym stopniu podium w trakcie śpiewania hymnu państwowego!

A tu czasami tak smutno w trakcie i po Komunii, jak na stypie…

© ks. Wojciech Pal

*  *  *

 Dzisiaj  rozważamy fragment z Ewangelii według św. Łukasza [Łk 1, 39-45]:

 W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała:

«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».

Ksiądz Wojciech Pal - góralMoja gwara jest raczej intuicyjna. Raczej ze słyszenia, z dzieciństwa - niż ze słowników i opowiastek. Raczej beskidzka - niż podhalańska.

Podziel się:
Więcej…

Liczba odwiedzin:

© 2009-2024 by GPIUTMD

Na górę strony